Priešpaskutinis etapas

Lietuvos automobilių kroso taurės varžybų VI ir „Žemaitija – Kurzeme“ IV etapas, vyko rugsėjo 1 d. Akmenėje, Dabikinėlės kroso trasoje. Varžybos dalinai finansuotos Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, pagal kūno kultūros ir sporto programą „Startuojame 15 metus“. Šiose tarptautinėse varžybose dalyvavo net 60 lenktynininkų.  Įnirtingos kovos vyko tarp 28 Latvijos ir 32 Lietuvos sportininkų. Tokio gausaus dalyvių skaičiaus tikrai nesitikėjome, juolab, kai išvakarėse dangus nusprendė padovanoti paskutinį vasarišką lietų. Visgi susitikti ir lenktyniauti tarp tokio būrio sportininkų norisi visiems – tuomet ir laimėjimas saldesnis. Į varžybas kartu su lietuvaite atvyko ir svečias iš Turkijos, kuris atidaryme tarė sveikinimo žodį sportininkams, prie jo prisidėjo ir buvęs lenktynininkas iš Naujosios Akmenės, Zigmantas Vaupšas (dabar gyvenantis Marijampolėje), sveikinimo žodį tarė ir SK „Dienvidkurzeme“ vadovas Raimunds Kervijs. Užsimezgusi draugystė su šiuo sporto klubu iš Priekulės, suteikė galimybę organizuoti tarptautines taurės varžybas „Žemaitija – Kurzeme“, kurių paskutinis etapas ir vyks svečiuose rugsėjo paskutinį šeštadienį (29 d.) Prieš finalinius važiavimus, sportininkus ir organizatorius pasveikino rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

Varžybų „Žemaitija – Kurzeme“ IV etape pirmoji komandinė vieta atiteko organizatoriams Akmenės ASK „Extempas“, antroji iškeliavo į Plungę, o trečia atiteko braliukams latviams iš Priekulės. Lietuvos regionų taurės VI etape vietos išsirikiavo panašiai, keitėsi tik trečia pozicija, kuri atiteko Gargždų ASK „Žaibas“.
60 dalyvių išsiskirstė į devynias klases, tad iš viso pasidalino net 27 prizines vietas. Mini bagi klasėje dalyvavo vien Latvijos atstovai, kuriems nuo 6 iki 11 metų. Pirmąją vietą iškovojo Henrijs Murnieks iš Popės, antrą ilgakasė mergaitė Baiba Sileniece, o trečias liko Emils Mirošniks.
D-1600 klasėje iš 9 dalyvių ant pakylos lipo neišskiriama trijulė: Vismantas Gricius, Laurynas Paulauskas ir Aleksandrs Kokovihins.
Automobiliais su galu varomais ratais varžėsi tik du dalyviai, tačiau jie trasoje pademonstravo tikrą šou. Kiekviename rate keisdamiesi pozicijomis, finale pirmas finišavo BMW vairuojantis Remigijus Tautvydas už savęs palikęs vienintelį varžybose pasirodžiusį žiguliuką, kurį puikiai valdė patyręs Erlandas Novogreckis.
D-2000 klasėje tarp 14 dalyvių greičiausias buvo Mantas Šatkauskas iš Plungės, antras liko pirmą kart Akmenėje startavęs pakruojietis Šarūnas Budrys, o trečias – Aivars Galbalinš iš Grobina (Latvija). Vienintelis šioje klasėje mūsų klubo narys Mindaugas Juškauskas finale nebestartavo – antrame važiavime stipriai apsivertė ir toliau tęsti lenktynių nebegalėjo.
B-600 klasėje, už savęs palikusi keturis vyrus, pirmąją vietą iškovojo kovinga mergina Monta Beierbaha, antras liko vienmetis Edgars Ziverts iš Priekulės, trečias – Viesturs Sprogis iš Tukumo.
Galu varomų bagių buvo trys, tačiau sugedus Andriaus Skabeikio Suzukiui didesnės konkurencijos neturėjo Romas Kiaulakys iš Gargždų “Žaibas“, antras liko Romualdas Rupeika iš Plungės.
Bagių keturiais varomais ratais nugalėtoju tapo Lietuvos ir Europos čempionatų dalyvis iš Tauragės Tautvydas Urba. Nedaug atsiliko ir Linardas Rupeika, o trasos šeimininkas Vytautas Skabeikis finale „spaudė“ tik pirmus ratus, vėliau atleido gazą ir ramiai užbaigė varžybas – visiškai nedirbo priekiniai amortizatoriai.
D-2000 Super klasėje dvi pirmas prizines vietas išsivežė svečiai iš Kekavos – Ivo Kimens ir Ikars Zvaigzne, trečias liko Ainars Kenigsbergs iš Saldus.
OPEN klasėje šįkart 9 dalyviai. Pirmame kvalifikaciniame važiavime ant trasos atitvarų sugebėjo apsiversti Stepono Jančauskio VW Golf. Dėka stiprios mechanikų pagalbos jis galėjo tęsti varžybas ir finale užtikrinai laimėjo. Ateinantį savaitgalį jis ruošiasi atstovauti mūsų klubą ir Baltijos šalių čempionate, kuris vyks Bauskėje. Antrą ir trečią vietas atitinkamai pasidalino atkaklūs Latvijos sportininkai iš Venstpilio – Andris Tuskens su Subaru Impreza ir Oskars Troika su Opel Tigra.

Štai tokios atkaklios kovos praėjusį šeštadienį virė trasoje. Visą dieną tiek žiūrovus, tiek dalyvius džiugino puikus oras ir nenuilstamos emocijos. Netrūko ir šoninių pasistumdymų, apsivertimų, sudėtingų lenkimų. Daugiau 300 km atstumą įveikęs latvis Normunds Akmentinš prikėlė savo Golf‘ą vien tam, kad išbandytų  Akmenės trasą. Nors finišavo tik penktas, liko labai patenkintas trasa. Po stipraus apsivertimo medikų pagalbos prireikė #76 numeriu pažymėtu Opel Astra vairuotojui. Nepaisant to, adrenalino kupinas sportininkas sakė, kad „krosas jam svarbiau nei moteris“, todėl stojo į finalinę kovą. Savo atkaklumu jis komandai pelnė 11 taškų.

Varžybų aistras kaitino komentatorius Dainius iš Šiaulių. Pertraukų metu buvo vykdomos rungtys ir vaikams. Nors dideliu aktyvumu jie nepasižymėjo, sudalyvavusieji buvo paskatinti klubo ir rėmėjų medaliais bei dovanomis. Rungtyje su dviračiais apdovanoti Armantas, Justė ir Domantas, estafetėje: Armantas, Arnas ir Gytautas.

Klubo vardu norime širdingai padėkoti visai techninei komandai su savo technika dirbusiai trasoje: ūkininkams Alvydui Žakiui, Arvydui Žiliui, Kęstučiui Vitkui, Vytautui ir Andriui Skabeikiams, Audriui Dumsevičiui, Virgiui Montvilai, Remigijaus serviso darbuotojams, visai „Extempas“ ir „Tornada Racing“  teisėjų brigadai. Visa organizacinė komanda dar gyvena varžybų emocijomis, jau aptarti pasisekimai ir ateities darbai. Po sezono sėsime prie derybų stalo, dėliosime kalendorių ir tikimės susitikti kitais metais.