MTB krosas Akmenė19

Nuo ankstaus ir kiek vėsoko ryto Dabikinėlės kroso trasoje rinkosi žygeiviai, MTB kroso ir žygio dviračiais dalyviai. ASK „Extempas” klubo narys Laimonas Skabeikis, jau keletą metų dalyvaujantis kitose MTB kroso varžybose, seniai puoselėjo svajonę suorganizuoti MTB kroso varžybas savo krašte, gražiais Dabikinės pakrantės vingiais ir Viliošių miškais, ir pagaliau ją įgyvendino.

Gegužės pirmą sekmadienį visą dieną Dabikinėlės kroso trasoje netrūko veiksmo. Pirmieji startavo 48 pažintinio pėsčiųjų žygio Dabikinės slėniais dalyviai. Juos lydėjo klubo pirmininkė Margarita Skabeikienė, pasakodama gražias ir įdomias praeities istorijas, supažindindama žygeivius su nuostabiomis Dabikinės pakrantėmis, aplankydami išnykusius ir dar gyvuojančius ūkius. 13,5 km žygis su medaus degustacija truko 5 valandas. Visiems žygeiviams įteikti maršruto įveikimo diplomai.

Kiek vėliau startavo 11 jauniausių MTB kroso dalyvių (iki 15 m.). Jiems reikėjo įveikti 6 km trasą per Akmenės pušyną. Stipriai atsiplėšęs, pirmas finišavo Armantas Jankus (11 m.) iš Dabikinėlės, neužleidęs į priekį gerai startavusių mergaičių: Agnės Girantaitės (12 m.) iš Papilės ir Karolinos Miliūtės (11 m.) iš Ventos, kurios atitinkamai pasidalino 2 ir 3 vietas. Jauniausi dalyviai apdovanoti Akmenės rajono kaimo bendruomenių sąjungos įsteigtais prizais, Laimono rankų darbo medaliais ir ASK Extempas“ paguodos prizais.

12 valandą buvo duotas startas 22 sportiškiausiems MTB kroso ir žygio dviračiais dalyviams, kurie Dabikinės pakrantėmis, laukais, miško keliukais įveikė 20 km atstumą. Lyderis iš Šiaulių Tadas Andrulis trasą įveikė kiek mažiau nei per valandą. Antras liko pats kroso organizatorius Laimonas Skabeikis, atsilikęs 7 min., iškart už jo finišavo ištvermingiausias ir vyriausias varžybų dalyvis Vytautas Ruškys. Prizininkai apdovanoti vienetiniais rankų darbo medaliais, Akmenės krašto marškinėliais, diplomais bei kitais prizais.

Atskirai buvo apdovanotos ir moterys. Lyderė bendroje įskaitoje finišavo penkta.
1. Raminta Sankauskienė
2. Rima Lukoševičienė
3. Julita Kazlauskaitė

Sočiai papietavę lauko virtuvės šefo Remigijaus paruoštais pietumis, kas skirstėsi namo, kas liko stebėti atvykusių sportinių automobilių. 5 valandas sportininkai treniravosi prieš artėjantį sezoną. Visą popietę veikė ir Laumės namelis.

Visada palaikome klubiečių iniciatyvas, tad priėmėme iššūkį ir prie jo teko padirbėti visiems. Ne kartą teko praeiti trasą atkarpomis šalinant kliūtis, krūmus ir ją žymint. Prie trasos nuorodų Laimonas grįždavo dar ir dar, nes vis kažkam užkliūdavo žymekliai. Net ir iš vakaro patikrinę trasą, įveikdami ją jau radome ištrauktus žymeklius. Kaip bebūtų, svajonė ir aistra visada įveikia visas kliūtis.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie gražaus renginio!

Nuotraukų galerijos: MTB krosas | Pėsčiųjų žygis