Autokrosas „Žemaitija – Kurzeme”

Šeštadienį Dabikinėlės trasoje žiūrovai galėjo stebėti Pasaulio žemaičių dienoms skirtas automobilių kroso varžybas, kurios vykdomos įgyvendinant Akmenės rajono sporto „Mes atviri, aktyvūs ir azartiški” bei sveikatos „Gyvenimo laikmatis” projektus.

P3590628

Trečiajame etape susirinko 42 sportininkai, deja vienam iš kraštiečių varžybos baigėsi joms nė neprasidėjus – techninis gedimas privertė viską stebėti iš žiūrovo pozicijos. Visą dieną kovos vyko tarp 14-os Akmenės ASK „Extempas” sportininkų, Latvijos klubui SK „Dienvidkurzeme” atstovavo 9, po 4 Telšių „Bolids” ir Plungės „Tornada” klubams, visada aktyvi krose Joniškio „Stungių” komanda atvyko su 6 dalyviais, dar trys iš Gargždų „Autoiksas” ir 1 Mažeikių „Feniksas” sportininkas.

P3590618

Po pirmojo kvalifikacinio važiavimo Dabikinėlės automobilių kroso trasą išbandė ir Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas – jį pavežėjo patyręs kroso pilotas Steponas Jančauskis su savo galingu VW Golf automobiliu, kuris trasoje lengvai pasieka didesnį nei 100 km/h greitį. Po važiavimo meras neslėpė emocijų ir teigė, jog važiuojant trasoje viskas tik įdomiau – atsiranda ir jaudulio, ir baimės, tačiau viską nugali kylantis adrenalinas.

Geras oras ir sportininkų nuotaika leido varžyboms vykti labai sklandžiai. Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo „Stungių” komanda, vos dviem taškais jai nusileido ASK „Extempas”, treti liko kaimynai latviai SK „Dienvidkurzeme”.
Geriausiai iš mūsiškių sekėsi Vismantui Griciui – jis D-1600 klasėje nepaliko vilčių kitiems ir lipo ant aukščiausio pakylos laiptelio. VW Golf vairuojantis Mindaugas Juškauskas divizione D-2000 finišavo antras, treti savo klasėse liko Artūras Navickas ir Mantas Babenskas. Bagių klasės finaliniame važiavime nepasisekė Vytautui Skabeikiui – jau pirmajame posūkyje paskutinį dūmą išleido jo Kawasaki variklis. Tai leido kiek lengviau atsikvėpti svečiui iš Priekulės Valteriui Zivertui, nepaisant to jis demonstravo gražų važiavimą ir pelnė pirmą vietą, antras liko Linardas Rupeika.

P3590887

Jau tampa įprasta, jog startuoja ir dviratininkai – tądien prie starto linijos stojo keturi jaunuoliai. Pirmasis trasą įveikė Dovydas Janavičius, 2 – Armantas Jankus, 3 – Eligijus Eidinaitis, paskutinis finišavo Gytis Urbonavičius.
Kiekvienose varžybose dirba daug sunkiosios technikos, kuri lygina, laisto, ruošią trasą, bei padeda sportininkams iš jos pašalinti sugedusius automobilius. Dėkojame: Arvydui Žiliui, Alvydui Žakiui, Virgiui Montvilai, Audriui Dumsevičiui bei Kęstučiui Paulauskui. Visai 18-os teisėjų brigadai vadovavo varžybų vadovas Darius Liučvaikis.

„Žemaitija – Kurzeme 2016” taurėje liko du etapai. Rugsėjo 18 d. visi vyksime į Priekulę, o paskutinius taškus stengsimės laimėti Spalio 1 d. čia pat – Dabikinėlės kroso trasoje.